Укрзалізниця розв’язує проблему неритмічності постачання запчастин та матеріалів для залізничного транспорту

Невдовзі в Укрзалізниці буде розв’язано одну з найгостріших проблем для багатьох підрозділів залізничної галузі – несвоєчасне забезпечення господарств та структурних підрозділів залізниць запчастинами, матеріалами та обладнанням. Про це повідомив генеральний директор Укрзалізниці Борис Остапюк під час наради з керівниками лінійних структурних підрозділів Укрзалізниці. 

За словами керівника галузі, систему постачання буде змінено. «Відтепер 50 % закупівель проходитиме централізовано, 40 % віддамо на залізниці, ще 10 % зможуть замовляти  безпосередньо лінійні підприємства за кошти, отримані від підсобно-допоміжної діяльності», зазначив Борис Остапюк.

Генеральний директор Укрзалізниці також додав, що в галузі буде встановлено жорсткий контроль за рівнем закупівельних цін, і над цим працюватиме спеціальна інспекція по контролю за цінами. Більш прискіпливо контролюватиметься й якість матеріалів, що постачатимуться на залізничні підприємства. При цьому Укрзалізниця орієнтуватиметься на вітчизняного виробника і всі матеріали, які надходитимуть, будуть ретельно перевірятися.

Нині питання ритмічності постачання запчастин актуально для всіх господарств галузі, особливо для локомотивного господарства, зважаючи на широку номенклатуру деталей і матеріалів. За підсумками минулого року, лінійні підприємства отримали менше половини від необхідних запчастин. Є потреба у колісних парах, тягових двигунах, у матеріалах. Зважаючи на складну економічну ситуацію та необхідність заощаджувати кошти для галузі, залізничники пропонують більше об’ємних ремонтів проводити у депо, а не на заводах. Також планується нарощувати потужності з виготовлення деталей власними силами.

Нестачу запасних частин і матеріалів відчувають і у вагонному господарстві – для ремонту й обслуговування вантажних вагонів бракує підшипників, кінцевих кранів, рукавів. Зважаючи на це, у вагонних депо значну кількість деталей вже випускають самостійно. Деякі комплектуючі виготовляють у кооперації з іншими залізничними підприємствами. Саме тому на підприємствах бракує кваліфікованих слюсарів, токарів, зварювальників, і такі робітники будуть прийматися на вакантні місця.

16 Квітня, 2014  19:51 Переглядів: 1130 Друк
© 2020 | Support by Dmytro S. Zaburmeha ©2018 | Всі права захищені
Матеріали сайту не можуть бути використані частково чи повністю без письмової згоди авторів сайту