Підвищення довгострокового кредитного рейтингу Укрзалізниці – важливий індикатор для інвесторів, – Андрій Рязанцев

Рейтингове агентство IBI-Rating нещодавно підвищило довгостроковий кредитний рейтинг Укрзалізниці з рівня uaВВ до рівня uaBBB – зі зміною прогнозу з «позитивний» на «у розвитку». Чергове підвищення кредитного рейтингу – важливий індикатор для інвесторів, оскільки протягом наступних чотирьох років товариство розраховує залучити додаткове фінансування на суму 40 млрд грн. Про це повідомив директор з економіки і фінансів ПАТ «Укрзалізниця» Андрій Рязанцев.

 

«Впродовж наступних чотирьох років розраховуємо отримати додаткове фінансування на українському та закордонних ринках на суму 40 млрд грн. Тому покращення кредитних рейтингів дасть нам легший доступ до ресурсів та нижчі видатки на їх обслуговування», – зазначив Андрій Рязанцев.

Він також зауважив, що товариство має низку здобутків у фінансовій діяльності, що позитивно впливає на імідж компанії та відкриває можливість для дешевших запозичень. «Вихід з понад 7-мільярдного збитку на прибуткову діяльність, впровадження ефективного механізму квазівалютного хеджування ризиків кредитного портфеля, скорочення заборгованості перед банками та фінансовими установами, вдале проведення в грудні 2017-го процедури упередження дефолту за євробондами на суму 500 млн дол. США, відновлення довіри іноземних інвесторів – ось неповний перелік здобутків за останній час», – наголосив Андрій Рязанцев.

Окрім цього, надзвичайно важливим фактором покращення фінансового стану є виведення вагонної складової з-під державного регулювання, що привело до виходу на рентабельність перевезень у власних вагонах Укрзалізниці. «Саме сукупність правильних та важливих кроків стала визначальною в підвищенні рейтингу компанії. Наступним кроком має стати встановлення інфраструктурної складової тарифу на рівні, який дозволяє утримати та відновити основні засоби протягом терміну їх нормативної експлуатації. Це має відбутися з одночасним введенням методології індексації тарифу на наступні 3-5 років. Усе це збільшить прозорість бізнесу та приваблюватиме інвесторів», – резюмував директор з економіки і фінансів товариства.

Перегляд кредитного рейтингу облігацій агентством IBI-Rating зумовлений, у тому числі, отриманням згоди від власників єврооблігацій на виключення з умов обігу застереження по крос-дефолту за банківськими кредитами, стосовно яких ведеться реструктуризація. Також Рейтингове агентство відзначає позитивну динаміку фінансових результатів, своєчасність виконання боргових зобов’язань та зниження рівня боргового навантаження.

Укрзалізниця є одним із найбільших роботодавців в України. У компанії працює 276,1 тис. робітників, або 1,4 % від загальної кількості працюючих в Україні. У структурі ВВП на Укрзалізницю у 2017 році припадає близько 2,6 % ВВП країни.

3 Вересня, 2018  19:09 Переглядів: 33 Друк
© 2019 | Support by Dmytro S. Zaburmeha ©2018 | Всі права захищені
Матеріали сайту не можуть бути використані частково чи повністю без письмової згоди авторів сайту