Google AdSense

Новини » 14 Вересня 2018

Керівництво Укрзалізниці, члени наглядової ради компанії та в.о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов  12 вересня зустрілися з представниками провідних бізнес-об’єднань України – Європейської Бізнес Асоціації, членом якої є Укрзалізниця, Американської торговельної палати, УСПП і Торгово-промислової палати. Зустріч відбулася з ініціативи наглядової ради ПАТ «Укрзалізниця».

Це перша зустріч членів новосформованої наглядової ради товариства у такому форматі з представниками об’єднань, що представляють практично усі галузі економіки України, окремі підприємства і компанії. Члени наглядової ради Укрзалізниці відзначили, що для них є принципово важливим отримати фідбек від ринку щодо питань, які виникають у роботі з компанією. Зокрема, стосовно тарифної політики, стану парку локомотивів та відкриття ринку приватної тяги, будівництва та розподілу вантажних вагонів, закриття малодіяльних зернових станцій та безпеки вантажів.   

«Нам стратегічно важливо враховувати інтереси і Укрзалізниці, і учасників ринку, пов’язати їх. Забезпечення рухомим складом нерозривно пов’язане з недофінансуванням капітальних вкладень, необхідністю інвестицій, потреби лібералізації тарифів та розширення конкуренції. Без зміни тарифів не буде інвестицій, важливо це розуміти. Разом з тим необхідно підвищувати операційну ефективність компанії», – повідомив голова наглядової ради ПАТ "Укрзалізниця" Шевкі Аджунер.

За словами в.о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євгена Кравцова, Укрзалізниця напрацьовує з широким колом учасників ринку механізми вирішення гострих питань, перебуває у постійному режимі консультацій для покращення взаємодії з клієнтами. Наприклад, із зерновиками відбуваються конструктивні дискусії щодо ефективної організації маршрутних відправок, зменшення обігу зерновозів, закриття малодіяльних станцій.

«Для ефективної співпраці та використання ресурсів Укрзалізниці нам необхідно заручитися взаємною підтримкою та досягти порозуміння. Для цього ми ведемо відкриту дискусію з учасниками асоціацій. Ми не діємо, не порадившись із нашими діловими партнерами, ми – за відкритість і прозорість», – наголосив Євген Кравцов.

В.о. голови правління зауважив, що без достатніх інвестицій наразі складно  задовольнити потреби учасників ринку. «Необхідно вести дискусію про питання ціноутворення, маржу, модель державної підтримки пасажирських перевезень, покриття збитків від лібералізації ринку перевезень. Обговорення треба проводити комплексно і спільно. Самостійно Укрзалізниці не вирішити ці питання», – зауважив Євген Кравцов.

Учасники зустрічі домовилися вести постійний діалог для об’єднання зусиль у вирішенні  ключових питань, сприяти розвитку компанії, ринку перевезень і економічному розвитку держави.

Віце-прем’єр-міністр України Володимир Кістіон провів зустріч із членами наглядової ради ПАТ «Укрзалізниця». Представник акціонера компанії окреслив присутнім першочергові завдання.

Так, за словами Володимира Кістіона, Кабінет Міністрів України чекає від новосформованої наглядової ради ПАТ «Укрзалізниця» стратегії розвитку компанії, яка б на перспективу визначала чіткий вектор розвитку Української залізниці. За його словами, для акціонера важливо, щоб система корпоративного управління Укрзалізниці відповідала кращим європейським практикам, жодна копійка підприємства не була витрачена марно, а працювала на розвиток підприємства – модернізацію рухомого складу та забезпечення потреб української економіки в перевезеннях.

«За останній час Українська залізниця, безумовно, розвинулася як компанія і досягла вагомих результатів. Час підсилювати здобутки й вирішувати нагальні питання. Це суттєвий знос основних фондів, зокрема локомотивного парку та парку пасажирських вагонів, дефіцит локомотивів для вантажних перевезень, про який сигналізує український бізнес, великі кредитні зобов’язання», – зауважив Володимир Кістіон.

Також Віце-прем’єр-міністр під час зустрічі порушив питання стану рухомого складу, розпорядження майном. Представники наглядової ради ПАТ «Укрзалізниця» запевнили Віце-прем’єр-міністра в тому, що вони налаштовані на ефективне виконання своїх обов’язків. «Сьогодні за нашої ініціативи провели зустріч із представниками бізнес-середовища та з перших вуст почули, що хвилює учасників ринку. Разом із правлінням Укрзалізниці готові виконувати всі поставлені Урядом завдання та прискорити розвиток головного перевізника країни», – зазначив голова наглядової ради ПАТ «Укрзалізниця» Шевкі Аджунер.

Нагадаємо, що за новим законодавством на наглядову раду товариства покладено не тільки контролюючі та регулюючі функції, вона також стає повноцінним органом управління компанією. Укрзалізниця – перша державна компанія, наглядову раду якої сформовано за новою процедурою відбору її незалежних членів. До її складу в якості незалежних членів входять Андерс Ослунд, Шевкі Аджунер, Крістіан Кун та Матьє Андреас. У якості членів наглядової ради – представників держави затверджені Даніель Білак, Іван Юрик, Костянтин Мар'євич. Новосформована наглядова рада ПАТ «Укрзалізниця» розпочала роботу 17 липня 2018 року.

© 2019 | Support by Dmytro S. Zaburmeha ©2018 | Всі права захищені
Матеріали сайту не можуть бути використані частково чи повністю без письмової згоди авторів сайту