Новини » Жовтень 2019

За 8 місяців 2019 року працівники служби електропостачання регіональної філії «Південна залізниця» АТ «Укрзалізниця» замінили 9,2 км проводу контактної мережі та 6,2 км несучого тросу, пошкодженого корозією.

Також залізничниками охоплена робота з модернізації окремих складових системи електропостачання. Зокрема, здійснена заміна 659 тарілчастих фарфорових ізоляторів на полімерні. Встановлено 218 нових опор контактної мережі. Заплановано впродовж поточного року встановити 136 нових опор з подальшим переведенням на них навантаження контактної мережі.

Крім того, за 8 місяців 2019 року по тягових підстанціях дистанцій електропостачання регенеровано 18,6 т трансформаторного масла для повторного використання, долито в масляні вимикачі й трансформатори 9,4 т нового трансформаторного масла.

До кінця поточного року затверджені організаційно-технічні заходи згідно з інструкцією «Правила утримання і технічного обслуговування контактної мережі електрифікованих залізниць» будуть виконані.

Актуальні питання публічних закупівель обговорили фахівці Укрзалізниці зі своїми колегами з Укравтодору, НАК «Нафтогаз України», ДП «НАЕК «Енергоатом» та НАК «Укренерго» під час круглого столу в Укрзалізниці. Така зустріч закупівельників найбільших державних замовників відбулася вперше з метою обміну досвідом та з ініціативи Укрзалізниці.

За словами директора з питань закупівель АТ «Укрзалізниця» Сергія Довгаленка, з прийняттям нової редакції Закону України «Про публічні закупівлі» є низка нововведень, які потребують додаткового опрацювання та обміну досвідом із профільними експертами. Серед таких питань, зокрема, призначення уповноважених осіб із закупівель. До 2022 року ці фахівці мають замінити тендерні комітети. «Ми готуємося до призначення уповноважених осіб, які мають бути висококваліфікованими спеціалістами у сфері публічних закупівель. Зокрема, плануємо тренінги та навчання для наших фахівців, щоб підготувати їх до роботи у новому форматі. В цьому питанні, зокрема, цікаво було ознайомитися з досвідом компанії «Укренерго» — тут уповноважені особи працюють вже сьогодні й здійснюють публічні закупівлі. Тож ми зацікавлені у проведенні спільних тренінгів та навчань», —розповів Сергій Довгаленко.

Учасники зустрічі обговорили також низку питань, які стосуються процедури закупівель, укладання рамкових угод, співпраці з централізованими закупівельним організаціями, визначення очікуваної вартості закупівлі, захисту від недобросовісних постачальників та захисту репутації компанії. Вони також домовилися підтримувати традицію регулярних зустрічей, на які будуть запрошувати представників й інших державних замовників.

Як повідомлялося раніше, Укрзалізниця готує зміни в організації закупівель відповідно до оновленого Закону України «Про публічні закупівлі»: замість тендерних комітетів у структурних підрозділах Укрзалізниці будуть призначені уповноважені особи із закупівель.

За 9 місяців 2019 року регіональна філії «Південна залізниця» АТ «Укрзалізниця» сплатила до різних бюджетів та фондів соціального страхування 1 млрд  727 млн грн.


Так, до державного бюджету було спрямовано 200 млн 261 тис. грн, місцевих бюджетів 821,5 тис грн, державних цільових фондів – 705,4 тис грн. Із загальної суми сплачених коштів 49,6 тис грн  становить військовий збір.

У порівнянні з цим же періодом 2018 року обов’язкові платежі залізниці зросли на 314 тис грн (18 %). Зокрема, податок з доходів фізичних осіб збільшився на 55,6 тис грн (9 %), платежі до державних цільових фондів– на 63,6 тис грн (9 %), військовий збір - на 4,6 тис грн (9%), плата за землю – 187,9 тис грн ( у 2,1 рази).

 

Нагадаємо, АТ «Укрзалізниця» є одним із найбільших платників податків в Україні.

За 8 місяців 2019 року на Південній залізниці в рамках заходів з протидії розкраданню залізничного майна працівники служби електропостачання регіональної філії «Південна залізниця» встановили 139 «саркофагів».

 

Індивідуальні «саркофаги» (кожухи) використовуються для захисту приводів роз’єднувачів контактної мережі. Вони розробляються для потреб дистанцій електропостачання спільно з фахівцями Дорожнього експериментально-технічного цеху. Наразі «саркофаги» встановлені на Харківській, Куп’янській та Основ’янській дистанціях електропостачання.

По Харківській дистанції електропостачання до кінця поточного року заплановано встановити ще 18 «саркофагів».

Укрзалізниця вдосконалить свої закупівлі відповідно до оновленого Закону України «Про публічні закупівлі». У компанії вже планують організаційні зміни: замість тендерних комітетів у структурних підрозділах будуть призначені уповноважені особи із закупівель. Про це повідомив директор офісу з трансформації закупівельних процесів АТ «Укрзалізниця» Владислав Кивгило.

 

«Це еволюція тендерних закупівель. Вона рухається в бік особистої відповідальності. Замість тендерних комітетів у структурних підрозділах Укрзалізниці будуть призначені уповноважені особи, які відповідатимуть за процес закупівлі. На законодавчому рівні визначено, що до 2022 року це має відбутися в закупівельних підрозділах всіх публічних замовників України», — повідомив Владислав Кивгило.  

За його словами, на першому етапі такі фахівці в сфері закупівель будуть призначені у філіях, які закуповують невеликий обсяг товарів та послуг та проводять не більше десяти тендерних процедур на місяць. Зокрема, це «Медіацентр «Магістраль», Центр професійного розвитку персоналу, Енергозбут та деякі інші.

«Ми хочемо йти в авангарді цих змін і вже розпочинаємо робити такі структурні перетворення в Укрзалізниці, передбачені законодавством. Для виконання функцій уповноважених осіб ми будемо обирати фахівців серед співробітників Укрзалізниці, які відповідають вимогам закону, корпоративним стандартам щодо запобігання корупції, з відповідним їх навчанням. Ми також будемо запрошувати на роботу в наші підрозділи професіоналів, які мають досвід роботи не менше двох років у проведенні закупівель, що передбачено новою редакцією Закону України «Про публічні закупівлі», — зазначив Владислав Кивгило.

Він також додав, що внутрішні розрахунки компанії щодо кількості уповноважених осіб, які працюватимуть в Укрзалізниці, були перевірені за методикою Центру професіоналізації закупівель Київської школи економіки та підтверджені експертами.

Нагадаємо, у вересні цього року Укрзалізниця публічно презентувала стратегію закупівель на 2019-2021 роки. Товариство планує повністю перезавантажити систему закупівель. Для цього, зокрема, передбачені антикорупційні заходи, конкретні кроки для поліпшення репутації компанії та ефективності закупівель.

Довідка.

Проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель» №  1076 від 29.08.2019 був прийнятий Верховною Радою України 19.09.2019 та підписаний Президентом України 16.10.2019. 

Сторінка 1 з 1212345»»»
© 2020 | Support by Dmytro S. Zaburmeha ©2018 | Всі права захищені
Матеріали сайту не можуть бути використані частково чи повністю без письмової згоди авторів сайту