Google AdSense

Новини » 15 Травня 2019

Чистий прибуток Укрзалізниці за 2018 рік у розмірі 203,9 млн грн підтверджено незалежним аудитором Ernst & Young. Порівняно з 2017-им компанія свій фінансовий результат покращила вдвічі. Загалом із 17-мільярдних збитків три роки тому останні два роки поспіль товариство виходить на позитивний результат. Вкинута деякими ЗМІ інформація про нібито збитки є фейком і провокацією. Про це заявив директор з економіки і фінансів АТ «Укрзалізниця» Андрій Рязанцев.

 

За його словами, Укрзалізниця більше 5 років співпрацює з Ernst & Young з великої четвірки світового аудиту, котра підтверджує звіти найпотужніших компаній, що котируються на світових біржах.

«Ставити під сумнів цифри, верифіковані Ernst & Young, мало хто наважиться. В Україні, на жаль, є практика, коли вирвані з контексту й довільно інтерпретовані цифри можуть цілеспрямовано використовуватись для дискредитації досягнень компанії та її менеджменту. Вже який рік Укрзалізниця працює за міжнародними стандартами звітності і є значною частиною не тільки економіки України, а й світової. Тому я закликав би довіряти авторитетним світовим компаніям, а не вестись на дешеві інформаційні вкиди», — заявив Андрій Рязанцев.

Він ще раз нагадав, що відповідно до зведеної консолідованої звітності Укрзалізниці за 2018 рік чистий прибуток товариства збільшився на 78 % порівняно з аналогічним показником 2017 року та склав 203,9 млн грн. Темпи зростання доходів Укрзалізниці перевищили темпи зростання витрат. Минулий рік став роком поліпшення якості послуг на головних об’єктах інфраструктури країни та збільшення локомотивного парку.

Андрій Рязанцев також зауважив, що, попри складну економічну та політичну ситуацію в країні, торік Укрзалізниці вдалося збільшити такі ключові показники, як пасажиро- та вантажообіг. Так, вантажообіг у внутрішньодержавному прямому сполученні зріс до звіту минулого року на 2,1 % і склав 53 611 млн тон.-км. Пасажирообіг зріс на 2,2 % до рівня минулого року та склав 28 614,9 млн пас.-км, при цьому пасажирські перевезення залишаються збитковими для компанії

На офіційному сайті компанії опубліковано фінансову звітність за 2018-й рік. Фінансовий результат компанії у 203,9 млн грн за 2018-ий підтверджено лідером міжнародного аудиту – Ernst & Young. Це на 78% більше аналогічного показника 2017 року.

Активи балансу за підсумками 2018 року збільшились на 1,1 млрд грн за рахунок зростання вартості основних засобів. У 2018 році, зокрема, освоєно капітальних інвестицій та капітального ремонту основних засобів на суму 16913 млн грн, що на 6 млрд грн більше 2017 року. З них за рахунок власних коштів – 14861 млн грн, залучені – 2012 млн грн та кошти інвесторів – 40 млн грн. За підсумками 2018 року дохід від реалізації продукції Укрзалізниці склав 83 402 млн грн, що на 13 % більше у порівнянні з 2017 роком. Найбільшу питому вагу (91%) у складі доходу від реалізації продукції становлять доходи від перевезень вантажів та пасажирів, які отримані в сумі майже 76 млрд грн. У 2018 році EBITDA склала 16 млрд грн, маржинальність EBITDA – 19,2%.

На думку голови правління АТ «Укрзалізниця» Євгена Кравцова, досягнутий результат свідчить, що компанія пройшла ще один етап стабілізації та прагне закріпити далі тренд покращення свого фінансово-економічного стану. Крім того, менеджмент Укрзалізниці продовжує відкритий діалог з інвесторами компанії та іншими учасниками фінансового ринку.

З цією метою, голова правління АТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов, член Наглядової ради Іван Юрик і директор з економіки і фінансів товариства Андрій Рязанцев 7 травня 2019-року о 17-й годині за київським часом проведуть конференц-дзвінок з інвесторами за результатами діяльності компанії у 2018 році. Конференц-кол з міжнародними інвесторами відбудеться за участі та підтримки провідної фінансової компанії Dragon Capital. Цей захід є продовженням побудови партнерських відносин з інвесторами, свідченням відкритості компанії, та можливістю для об’єктивних оцінок та обговорення перспектив розвитку компанії.

Контактні особи: Юрій Гаврилюк - АТ «Укрзалізниця» (gavrilyuk@uz.gov.ua), Андрій Безп'ятов – DragonCapital (Bespyatov@dragon-capital.com).

 

© 2019 | Support by Dmytro S. Zaburmeha ©2018 | Всі права захищені
Матеріали сайту не можуть бути використані частково чи повністю без письмової згоди авторів сайту