Новини » 4 Вересня 2019

Укрзалізниця звернеться до Антимонопольного комітету України з проханням перевірити оприлюднену в ЗМІ інформацію стосовно можливої змови двох національних виробників рухомого складу під час участі в тендері компанії із закупівлі пасажирських вагонів. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив голова правління АТ  «Укрзалізниця» Євген Кравцов.

 

Нагадаємо, у тендері Укрзалізниці із закупівлі пасажирських вагонів взяли участь два виробники — ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод» і ТОВ «Харківський вагонобудівний завод». Їхня тендерна документація була практично ідентичною, а цінові пропозиції майже не відрізнялися.  

«Є промовисте визначення для таких ситуацій — картельна змова. 2 учасники ставлять космічну ціну на вагон — у районі 1 млн дол. Цінові пропозиції відрізняються на десятитисячні долі відсотка (тендер у 1,5 млрд грн нагадаю), і ціну ніхто не перебиває. Документація обох «конкурентів» дуже схожа, а головне — схоже бажання заробити на Укрзалізниці», — зауважив Євген Кравцов.

За його словами, Укрзалізниця в жодному разі не поступиться тим, хто замислив змову проти стратегічного підприємства країни.  

Євген Кравцов також повідомив, що відповідальні структурні підрозділи компанії вже отримали доручення розібратися в ситуації, що склалася. Матеріали за результатами цієї перевірки Укрзалізниця направить на розгляд до АМКУ.

Упродовж цього літа пасажири Укрзалізниці придбали через електронні сервіси понад 8,6 млн проїзних документів. Загалом з початку запровадження послуги онлайн оформлено понад 112 млн залізничних квитків. Частка оформлених через електронні сервіси проїзних документів постійно зростає: у 2019 році — 56% квитків, тоді як за 2018 рік — 50 % від загального продажу.

 

Квитки через інтернет можна придбати на всі поїзди внутрішнього сполучення. Ця послуга також доступна для пасажирів поїздів міжнародного сполучення з Польщею, а також поїзда «Чотири столиці» Київ — Мінськ — Вільнюс — Рига. Нагадаємо, онлайн можна оформити й пільгові проїзні документи — насамперед ця послуга є актуальною для студентів і осіб з інвалідністю.

Для придбання та повернення квитків онлайн пасажири можуть скористатися офіційним сервісом Укрзалізниці booking.uz.gov.ua, який має і мобільну версію, а також мобільним додатком, який працює на платформах Аndroid та iOS.

© 2020 | Support by Dmytro S. Zaburmeha ©2018 | Всі права захищені
Матеріали сайту не можуть бути використані частково чи повністю без письмової згоди авторів сайту