Новини » 15 Вересня 2020

Укрзалізниця спростовує розповсюджену деякими ЗМІ інформацію, про нібито закупівлю дизельного пального за завищеними цінами.

 

Вчергове нагадуємо, що дизельне пальне компанія закуповує за рамковою угодою з постачальниками, механізм якої побудований на застосуванні котирувань Platts з врахуванням курсів валют, що дозволяє Укрзалізниці отримувати справедливу ціну при коливаннях світових цін на нафтопродукти та, як наслідок, закуповувати дизельне пальне максимально вигідно й прозоро. При цьому широке коло постачальників унеможливлює встановлення монополії на поставку.

Також наголошуємо на некоректності порівняння розрахункової ціни, закладеної у фінансовому плані компанії із фактичною ціною на момент поставки, оскільки ціна може змінюватись на основі світових цін, курсу валют та бути нижчою за середньоринкову.

В цілому, аналіз ефективності закупівлі палива по відношенню до середньоринкових цін за наявними пропозиціями на постачання показує, що у 2020 році загальна економія склала 186,6 млн грн.

Крім цього варто зазначити, що станом на 1 вересня 2020 року, за рахунок зменшення обсягів перевезень зменшились витрати на пальне, і в цілому, за рахунок скорочення витрат пального та економії на цінах – саме у відношенні даних фінплану та фактичних цін закупівель, компанія в поточному році вже зекономила близько 3,3 млрд грн. Також Укрзалізниця розробила модель cash flow, завдяки якій наявна не тільки інформація про фактичні витрати на паливо, а й майбутні платежі та прогнозна модель витрат до кінця року.

Укрзалізниця закликає не маніпулювати фактами та вкотре повідомляє про готовність до співпраці з усіма зацікавленими сторонами.

10 вересня у поїзді №107 Ужгород — Одеса чоловік, перебуваючи в неадекватному стані, спричинив конфлікт з іншими особами. За наслідками інциденту до одного з його учасників Національною поліцією було складено адміністративний протокол (хуліганство).

 

Укрзалізниця провела внутрішнє розслідування даного факту. Так, по прибуттю в Одесу поїзд зустріла спеціальна комісія Укрзалізниці, яка опитала всіх причетних та свідків інциденту. Крім того, проведено медичний огляд працівників поїзної бригади на стан алкогольного сп’яніння. Було детально проаналізовано поведінку та алгоритм дій усіх учасників інциденту, включаючи начальника поїзда та в.о. заступника начальника депо Одеса-Головна з резерву провідників. За результатами перевірки поїзну бригаду розформовано, а низку працівників притягнуто до дисциплінарної відповідальності.

Для недопущення подібних порушень у подальшому проводяться інструктажі та ознайомлення поїзних бригад із цим випадком.

© 2020 | Support by Dmytro S. Zaburmeha ©2018 | Всі права захищені
Матеріали сайту не можуть бути використані частково чи повністю без письмової згоди авторів сайту