Новини » 3 Вересня 2020

Упродовж І кварталу 2020 року поїздами регіональної філії «Львівська залізниця» АТ «Укрзалізниця» у приміському сполученні Західного регіону скористалося 1 млн. 218 тис. пасажирів пільгових категорій. Сума коштів, скерованих залізницею на забезпечення цієї послуги за звітний період становить 30 млн. 694 тис. грн. Втім, органи виконавчої влади у семи областях, які об’єднує Львівська регіональна філія, компенсували лише 1 млн. 895 тис. грн., що становить приблизно 6,1 % від фактично витраченої суми коштів.

 

У приміському сполученні на Львівщині із початку року магістраль надала послуг із перевезення пасажирів пільгових категорій на суму 13 млн. 996 тис. грн. У першому кварталі 2020 року було компенсовано лише 643 тис. 500 грн., що становить близько 4,6 % від фактичної суми.

За підсумками січня-березня цього року у Рівненській дирекції залізничних перевезень (Волинська та Рівненська обл.) Львівській магістралі компенсовано за перевезення пільговиків заледве 678 тис. грн. Це приблизно 11,2 % від фактичної суми витрат магістралі за ці послуги, що становить понад 6 млн. грн. На Тернопільщині за звітний період компенсовано близько 334 тис. грн., що становить 5,3% від фактичних витрат (майже 6,3 млн. грн.). Майже 1,4 млн. грн. у 2020 році залізниця витратила на забезпечення пільгових приміських перевезень у Закарпатті. При цьому, за звітний період отримала лише 165 тис. грн. компенсації (12 %).

В Івано-Франківській дирекції залізничних перевезень (Чернівецька та Івано-Франківська обл.), де магістраль у І кварталі цього року сумарно надала послуг із перевезення пасажирів пільгових категорій на понад 3 млн. грн., компенсували лише близько 2,5 % (74,5 тис. грн.).

Регіональна філія «Львівська залізниця» продовжує діалог із органами виконавчої влади в областях Західного регіону для налагодження конструктивної співпраці у цьому аспекті, адже відсутність належних компенсаційних виплат за перевезення пасажирів пільгових категорій ускладнює фінансову та матеріально-технічну ситуацію у господарстві приміських пасажирських перевезень магістралі і суттєво обмежує можливості для стабільного та повноцінного забезпечення цієї важливої соціальної послуги.

Довідково. Впродовж минулого року приміськими поїздами регіональної філії «Львівська залізниця» загалом подорожувало 12 млн. 944 тис. пасажирів. Із них правом пільгового проїзду скористалося 5 млн. 778 тис. осіб, що на 771,3 тис. пільговиків більше, ніж у 2018 році.

У 2019-му Львівська регіональна філія надала послуг із перевезення пасажирів пільгових категорій у приміських поїздах на загальну суму 124 млн. 862 тис. грн. Але сума компенсацій за забезпечення перевезень пільговиків за підсумками минулого року становить 15 млн. 778 тис. грн., або 12,6 % від фактичних витрат магістралі.

За рішенням Державної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на залізничних станціях Івано-Франківськ, Ізмаїл та Новоселиця з 00:01 31 серпня закрито продаж квитків.


З 31 серпня цього року на станціях Івано-Франківськ, Ізмаїл та Новоселиця можна буде робити лише висадку пасажирів. Із зазначених станцій не продаватимуться проїзні документи на наступні поїзди:

№136/135 сполученням Чернівці — Одеса;

№8/7 Чернівці — Київ;

№702/701 Львів — Чернівці;

№749/750 Київ — Івано-Франківськ;

№15/16 Харків — Рахів;

№43/44 Івано-Франківськ — Київ;

№217/218 Київ — Рахів;

№1/2 Івано-Франківськ — Костянтинівка;

№118/117 Чернівці — Київ;

№145/146 Київ — Ізмаїл;

№231/232 Генічеськ — Івано-Франківськ.

Також через епідемічні обмеження зміниться маршрут слідування поїздів з Івано-Франківська, Новоселиці та Ізмаїла в одному напрямку:

№749/750 Галич — Київ (замість Івано-Франківськ — Київ);

№1/2 Галич — Костянтинівка (замість Івано-Франківськ — Костянтинівка);

№43/44 Галич — Київ (замість Івано-Франківськ — Київ);

№232/231 Галич — Генічеськ (замість Івано-Франківськ — Генічеськ);

№118/117 Ларга — Київ (замість Новоселиця — Київ);

№146/145 Котлабух-Київ (замість Ізмаїл — Київ).

Зауважимо, що пасажири, які відмовляться від поїздки через закриття цих станцій для посадки, зможуть повернути квитки в залізничні каси або через інтернет і отримати 100% відшкодування їх вартості.

 

Послуга стане доступною вже наприкінці вересня. Оформити єдиний квиток можна буде на транспортному порталі електронних послуг — e-transport.gov.ua. За його допомогою пасажири зможуть подорожувати поїздом, метро, автобусом та літаками. Електронний квиток буде зчитуватися за допомогою QR-коду на мобільному пристрої контролера.

 

«Зручні сервіси для пасажирів – наш пріоритет. Тому з радістю долучаємося до ініціативи Міністерства інфраструктури щодо впровадження єдиного електронного квитка» - зазначив Володимир Жмак.

Модуль, завдяки функціонуванню якого реалізація проєкту стала можливою, було розроблено ІТ-Департаментом УЗ -  дозволить повністю керувати процесом та залучати до платформи якомога більше українських міст. 

За словами очільника компанії, на першому етапі єдиний квиток буде доступний для поїздів внутрішнього сполучення далекого слідування.

«Ми йдемо до автоматизації та інформатизації Укрзалізниці. Єдиний квиток — це крок до сервісності послуг Укрзалізниці, якої так прагнуть всі українці. У світі вже існує багато технічних рішень, які дозволяють значно підвищити рівень комфорту послуг для пасажирів, і ми повинні йти в ногу із часом», — резюмував Володимир Жмак.

© 2020 | Support by Dmytro S. Zaburmeha ©2018 | Всі права захищені
Матеріали сайту не можуть бути використані частково чи повністю без письмової згоди авторів сайту