Укрзалізниця вживає невідкладних заходів, щоб на випадок ускладнення епідеміологічної ситуації в Україні підготувати галузеві клінічні лікарні до прийому хворих на коронавірусну інфекцію. Компанія робить все можливе, щоб забезпечити медичні заклади необхідним обладнанням, ліками, засобами індивідуального захисту та дезінфекції. 

Так, на сьогодні для працівників залізничних лікарень та регіональних філій товариства вже закуплено більше 10 тис. респіраторів, 43 тисячі одноразових рукавичок, понад 4,2 тис. захисних окулярів, близько 500 флаконів засобів для дезінфекції медичних інструментів та обладнання, 1 тис. уп. поліетиленових мішків-пакетів для біонебезпечних відходів, 100 пластикових контейнерів для медичних інструментів, близько 5 тис. літрових антисептиків для рук, спиртовмісні серветки тощо. Також планується придбати майже 1 тис. електронних інфрачервоних термометрів, більше 11 тис. медичних халатів та майже 44,5 тис. одноразових медичних масок.

Через загрозу епідемії коронавірусної інфекції в медичних закладах Укрзалізниці призупинено планову госпіталізацію хворих та плановий прийом пацієнтів, у тому числі планові амбулаторні та стоматологічні консультації лікарів, роботу денних стаціонарів для хворих амбулаторно-поліклінічних підрозділів, проведення діагностичних та фізіотерапевтичних процедур. На час карантину в галузевих медичних закладах призупинені  обов’язкові профілактичні медичні огляди, окрім передрейсових та післярейсових для залізничників, задіяних у процесі перевезень.

У всіх медичних закладах  посилені протиепідемічні заходи: здійснюється дезінфекція приміщень та вологе прибирання, обмежено доступ до приміщень лікарень громадян, що відвідують хворих.

Окрім цього, філія «Центр охорони здоров’я» АТ «Укрзалізниця» наразі визначає потреби в обладнанні, яким необхідно забезпечити залізничні лікарні для проведення реанімаційних заходів інтенсивної терапії на випадок ускладнень, викликаних 2019-nCoV. Зокрема, йдеться насамперед про апарати штучної вентиляції легень, дефібрилятори, пульсоксиметри, монітори пацієнта. Також Укрзалізниця опрацьовує з профільними міністерствами питання щодо включення потреб Укрзалізниці до державних програм фінансування.

В компанії проводяться практичні тренінги з працівниками виробничих підрозділів філії щодо дій у випадку підозри пасажирів на коронавірусну інфекцію, останнім часом відповідне навчання вже пройшли понад 11,7 тисяч співробітників.

Загалом на залізничному транспорті у складі філії «Центр охорони здоров’я» АТ «Укрзалізниця» функціонує 8 клінічних лікарень, 6 лінійних амбулаторій, 142 здоровпункти та 48 медпунктів на залізничних вокзалах.

Окрім цього, Укрзалізниця підготувала 15 галузевих об’єктів соціальної сфери – дитячі табори, оздоровчі заклади та пансіонати товариства загалом на понад 3,7 тисяч койко-місць. У разі погіршення епідеміологічної ситуації в країні ці заклади також можуть бути задіяні.

Нагадаємо, п.11. рішення РНБО України від 13 березня 2020 року «Про невідкладні заходи щодо забезпечення національної безпеки в умовах спалаху гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», затвердженого Указом Президента України № 87/2020, передбачено забезпечення готовності лікувально-профілактичних закладів для надання медичної допомоги хворим на COVID-19 та створення резервів медичного обладнання, лікарських засобів, виробів медичного призначення, зокрема засобів індивідуального захисту, а також дезінфекційних засобів.

Укрзалізниця нагадує, що пасажири можуть повернути квитки на усі поїзди що мали відправитись після 18 березня. При цьому їм буде компенсовано 100% вартості квитка.

Наразі в Україні продовжує діяти заборона на перевезення пасажирів залізничним транспортом у будь-якому сполученні у зв’язку з карантином, спричиненим спалахом гострої респіраторної хвороби COVID-19.

Залізничне пасажирське сполучення буде відновлене після прийняття відповідного рішення урядом України.

Нагадаємо, що уряд 25 березня запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України на 30 днів, до 24 квітня 2020 року.

Укрзалізниця й надалі готова забезпечувати перевезення медичних працівників до своїх робочих місць службовими поїздами. Наразі перевізник запропонував Міністерству охорони здоров’я України здійснювати такі перевезення за попередніми заявками. Після отримання кількості необхідних місць та маршрутів їх буде погоджено з Міністерством інфраструктури України.

«Укрзалізниця, як одне з найбільших державних стратегічних підприємств, навіть в умовах сьогодення, має виконувати свої соціальні функції. Тому ми повністю готові й в подальшому організовувати перевезення медичних працівників задля безперебійного забезпечення необхідними медичними послугами громадян України», — наголосив виконувач обов’язків голови правління АТ «Укрзалізниця» Желько Марчек.

Нагадаємо, що раніше Укрзалізниця вже отримала погодження від Міністерства інфраструктури щодо курсування службових поїздів для залізничників. Вони курсують на всіх залізницях, крім Львівської та Південної, де підвіз працівників здійснюється автотранспортом. У разі необхідності Укрзалізниця готова збільшувати кількість вагонів у службових поїздах для перевезення медиків.

Підкреслюємо, що до перевезень допускатимуться працівники, які дотримуватимуться усіх заходів особистого захисту, зокрема матимуть захисну маску або респіратор.

На залізницях Німеччини (DB) вперше виготовили кришку букси маневрового локомотива серії 294 на 3D-принтері методом дугового зварювання з використанням дроту з легованої сталі. Про це повідомляє railtech.com.В Німеччині певні, що ці технології допоможуть скоротити складські запаси й спростити логістику у сфері ремонту рухомого складу.

Інноваційну технологію 3D-друку металевих деталей розробила берлінська компанія GEFERTEC. Необхідні дані про геометрію деталі вони отримують на основі наявних креслень або сканування виробу. До 2021 року DB має намір за допомогою 3D-друку виготовляти приблизно 10 тис. різних запчастин.

DB використовують 3D-друк з 2015 року і вже виготовили за цією технологією понад 7000 запчастин. Спочатку за допомогою 3D-принтера друкували прості гачки для одягу, які масово використовуються в салонах високошвидкісних поїздів ICE. З появою нової технології DB виготовляють деталі масою 17 кг і більше для поїздів ICE. Щоб забезпечити в майбутньому можливість друку запчастин у великих обсягах, DB приступили до сертифікації постачальників на придатність 3D-друку для виготовлення комплектуючих для залізниці. Перевірку і сертифікацію виконує компанія TÜV SÜD.

У 2019 році DB включили технології 3D-друку в процес навчання персоналу. Всі 200 нових співробітників, навчання яких почнеться в одному з великих ремонтних депо DB, будуть практикуватися у виготовленні запчастин на 3D-принтерах і використовувати ці навички в подальшій роботі.

На станції Річмонд у Мельбурні (штат Вікторія, Австралія) почалася укладка в шлях перших 200 експериментальних шпал Duratrack, виготовлених з вторинного пластику (суміші полістиролу й відходів сільськогосподарського виробництва) за технологією, розробленою компанією Integrated Recycling у співпраці з Університетом Монаша. Про це повідомляє 24ukr.net. Зазначається, що це перший досвід використання таких шпал на міській залізниці, хоча вони вже успішно зарекомендували себе на туристських і музейних залізницях у штаті Вікторія.

Цей проєкт став черговим етапом на шляху переходу до безвідходної економіки.

Такі шпали обходяться удвічі дешевше від звичайних дерев’яних, мають термін служби 50 років і вимагають менших трудовитрат на технічне обслуговування. За даними уряду штату, на 1 км шляху зі шпалами з вторинного пластику потрібно близько 64 т пластмасових відходів. У ході 18-місячних випробувань будуть перевірені експлуатаційні характеристики нових виробів, від результатів яких залежить рішення про їхнє впровадження. На проведення випробувань уряд штату Вікторія виділив за програмою Sustainability Victoria грант у розмірі 630 тис. австрал. дол.

Сторінка 4 з 383«««12345678»»»
© 2020 | Support by Dmytro S. Zaburmeha ©2018 | Всі права захищені
Матеріали сайту не можуть бути використані частково чи повністю без письмової згоди авторів сайту