У січні-серпні 2020 року регіональна філія «Придніпровська залізниця» АТ «Укрзалізниця» навантажила 66 млн 301 тис. тонн вантажів, що на 2% перевищує аналогічні показники минулого року (64 млн 995 тис. тонн).

Зокрема, у внутрішньому сполученні було навантажено 34 млн 254 млн тонн, експортне навантаження склало 32 млн 47 тис. тонн.

Основними вантажами для внутрішньодержавних потреб цього року є залізна й марганцева руда — 17 млн 946 тис. тонн, кам’яне вугілля — 8 млн 896 тис. тонн, мінбудматеріали — 3 млн 687 тис. тонн, чорні метали — 1 млн 283 тис. тонн, кокс — 752 тис. тонн, цемент — 517 тис. тонн, хімічні мінеральні добрива — 303 тис. тонн, брухт чорних металів — 233 тис. тонн, хімікати — 120 тис. тонн.

Серед експортних вантажів переважають залізна і марганцева руда — 23 млн 16 тис. тонн, чорні метали — 6 млн 406 тис. тонн, зерно та продукти помелу — 778 тис. тонн.

У 2020/2021 маркетинговому році, який стартував у липні, регіональна філія «Придніпровська залізниця» АТ «Укрзалізниця» навантажила 543,6 тис. тонн зерна нового врожаю. Це на 19,9% перевищує відповідні показники минулого року (453,2 тис. тонн відповідно).

 

Придніпровські залізничники задіяли у перевезеннях зерна нового врожаю майже 8,1 тис. зерновозів.

Основними маршрутами перевезення зернових вантажів є припортові станції Жовтнева, Миколаїв-Вантажний, Одеса-Порт та Чорноморська, звідки зерно нового врожаю відправляли на експорт.

Загалом у 2020 році придніпровські залізничники навантажили 844,8 тис. тонн зернових вантажів.

Від початку червня, коли офіційно розпочалася підготовка до нового опалювального сезону, регіональна філія «Придніпровська залізниця» АТ «Укрзалізниця» навантажила 4 млн 38 тис. тонн кам’яного вугілля. Це на 8,9% перевищує аналогічні показники минулого року (3 млн 709 тис. тонн).

 

Вугільні вантажі прямують залізницею на адресу енергетичних компаній та збагачувальних підприємств, розташованих у східних, західних та південних регіонах України.

Основним відправником твердого палива в межах регіональної філії є ПрАТ «ДТЕК Павлоградвугілля».

Загалом за вісім місяців 2020 року придніпровські залізничники навантажили 8 млн 896 тис. тонн кам’яного вугілля. У перевезеннях вугільних вантажів були задіяні майже 129 тис. вантажних вагонів.

Укрзалізниця спростовує розповсюджену деякими ЗМІ інформацію, про нібито закупівлю дизельного пального за завищеними цінами.

 

Вчергове нагадуємо, що дизельне пальне компанія закуповує за рамковою угодою з постачальниками, механізм якої побудований на застосуванні котирувань Platts з врахуванням курсів валют, що дозволяє Укрзалізниці отримувати справедливу ціну при коливаннях світових цін на нафтопродукти та, як наслідок, закуповувати дизельне пальне максимально вигідно й прозоро. При цьому широке коло постачальників унеможливлює встановлення монополії на поставку.

Також наголошуємо на некоректності порівняння розрахункової ціни, закладеної у фінансовому плані компанії із фактичною ціною на момент поставки, оскільки ціна може змінюватись на основі світових цін, курсу валют та бути нижчою за середньоринкову.

В цілому, аналіз ефективності закупівлі палива по відношенню до середньоринкових цін за наявними пропозиціями на постачання показує, що у 2020 році загальна економія склала 186,6 млн грн.

Крім цього варто зазначити, що станом на 1 вересня 2020 року, за рахунок зменшення обсягів перевезень зменшились витрати на пальне, і в цілому, за рахунок скорочення витрат пального та економії на цінах – саме у відношенні даних фінплану та фактичних цін закупівель, компанія в поточному році вже зекономила близько 3,3 млрд грн. Також Укрзалізниця розробила модель cash flow, завдяки якій наявна не тільки інформація про фактичні витрати на паливо, а й майбутні платежі та прогнозна модель витрат до кінця року.

Укрзалізниця закликає не маніпулювати фактами та вкотре повідомляє про готовність до співпраці з усіма зацікавленими сторонами.

10 вересня у поїзді №107 Ужгород — Одеса чоловік, перебуваючи в неадекватному стані, спричинив конфлікт з іншими особами. За наслідками інциденту до одного з його учасників Національною поліцією було складено адміністративний протокол (хуліганство).

 

Укрзалізниця провела внутрішнє розслідування даного факту. Так, по прибуттю в Одесу поїзд зустріла спеціальна комісія Укрзалізниці, яка опитала всіх причетних та свідків інциденту. Крім того, проведено медичний огляд працівників поїзної бригади на стан алкогольного сп’яніння. Було детально проаналізовано поведінку та алгоритм дій усіх учасників інциденту, включаючи начальника поїзда та в.о. заступника начальника депо Одеса-Головна з резерву провідників. За результатами перевірки поїзну бригаду розформовано, а низку працівників притягнуто до дисциплінарної відповідальності.

Для недопущення подібних порушень у подальшому проводяться інструктажі та ознайомлення поїзних бригад із цим випадком.

Сторінка 5 з 466«««123456789»»»
© 2020 | Support by Dmytro S. Zaburmeha ©2018 | Всі права захищені
Матеріали сайту не можуть бути використані частково чи повністю без письмової згоди авторів сайту